Za starše

RAZISKOVALNI TABOR na MEDVEDJEM BRDU

CŠOD MEDVED

od 18. 4. 2018 do 20. 4. 2018

Vašega otroka ste prijavili na raziskovalni tabor na Medvedjem Brdu v času od 18. 4. 2018 – 20. 4. 2018. Spodaj sledi nekaj pomembnih informacij. Zaželeno je, da jih shranite do začetka tabora. Prosim, da jih preberete skupaj z Vašim otrokom.

ODHOD avtobusa izza Modre dvorane v Idriji (velja tudi za učence iz Godoviča, razen, če boste pripeljali otroka do M. Brda – prosim, da me v tem primeru obvestite):

v SREDO, 18. 4. 2018 ob 13.30 uri (v sredo imajo učenci še normalen pouk).

Potovalke lahko prinesejo učenci iz Idrije v šolo že zjutraj od 7. 00 v predavalnico OŠ Idrija (bo odprto), kjer jih bodo lahko pustili do odhoda na avtobus. Če učenci po pouku ne bodo odšli domov, prosim poskrbite za šolske torbe sami. Za šolsko delo v času odsotnosti se bodo pozanimali po prihodu v šolo. Odsotnost jim bom opravičila.

Učenci bodo ob prihodu v dom takoj dobili tudi kosilo, zato sem kosila za vse udeležence tabora že odjavila od srede do petka, malico pa v četrtek in petek (velja tudi za učence iz Godoviča).

ZAKLJUČEK TABORA: Starši ste toplo vabljeni, da ste ob kratkem zaključku tabora z nami. Pokazali vam bomo, kaj smo počeli, česa smo se naučili in kako smo se imeli. Ta kratka predstavitev dogajanja raziskovalnega tabora in zaključek bo v petek, 20. 4. ob 13. 45 na kraju dogajanja (Dom Medved, Medvedje Brdo 13, Medvedje Brdo). Trajala bo do 14. 30. Veseli bomo, če boste z nami, otrok pa bo po taboru odšel z vami domov – lasten prevoz. V kolikor imate v načrtu za ta dan že druge ali službene obveznosti prosim, da se dogovorite med seboj, kdo bo Vašega otroka pripeljal domov.

Končna cena tabora bo 35  evrov (plačilo po položnici). Del sredstev je letošnje leto poleg podjetja Hidria kril tudi Šolski sklad OŠ Idrija.

VAŠ OTROK NA TABORU POTREBUJE (prosim skrbno preberite in pripravite):

• posteljnino (eno rjuho in eno prevleko za vzglavnik ter prevleko za prešito odejo); v CSOD-ju je posteljnina za doplačilo,
  • dve brisači (za obraz in telo),
  • pižamo,
  • udobna oblačila, tudi rezervna… (trenirko,…)
  • pribor za osebno higieno, spodnje perilo in nogavice,
  • po možnosti nedrseče copate za v dom (naj bodo na vrhu potovalke),
  • športna oblačila za terensko delo (vetrovko, debelejšo jopico, kapo … – glejte tudi vremensko napoved),
  • športne copate ali pohodne čevlje (rezervni čevlji, če jih otrok ima),
  • vrečka za umazano perilo,
  • plastenka manjša za pijačo,
  • mobitel (zaželeno, če ga otrok ima za potrebe računalniške delavnice),
  • daljnogled (zaželeno za astronomsko delavnico),
  • baterijsko svetilko (naglavno ali ročno),
  • predpasnik (kakršenkoli),
  • stara ponošena kakršnakoli majica, srajca…, ki se lahko umaže (delali bodo tudi z akrilnimi barvami, ki se ne izpirajo),
  • razne družabne igre po želji, pesmarice (oz. besedila pesmi za potrebe karaok), manjše inštrumente po želji (kitara…),
  • plezalne čevlje (če jih otrok ima),
  • zaščitno kremo za sonce (priporočljivo) in zaščito proti klopom (priporočljivo),
  • dežnik,
  • po želji lahko nekaj denarja (do 10 evrov) – za spominke, sladoled; pijača, sadje ali biskvitno pecivo je stalno na voljo učencem; hrana je pri mizi samopostrežna in jo je vedno dovolj,
  • peresnico s pisali ter ostalimi pripomočki (lepilo Mekol, obvezne škarje, ki dobro režejo tudi blago, tanjši in debelejši ploščati čopič, lonček za vodo, tempera barve…), manjši zvezek ali kartonasto mapo z vloženimi listi.

ZELO NUJNO:

• potrjeno zdravstveno kartico,
  • po potrebi zdravila, če jih otrok potrebuje (če jih otrok ne jemlje sam, mi prosim to napišite).

Opomba: za ves ostali material in pripomočke bo poskrbljeno s strani mentorjev delavnic.

Uporaba MOBITELA je DOVOLJENA le v prostem času ter za morebitne potrebe posameznih delavnic.

POMEMBNO!

O morebitnih zdravstvenih in prehrambenih posebnostih ste me že obvestili pri prijavi otroka; če ste na kaj slučajno pozabili, me prosim obvestite preko maila ali telefona.

Lepo prosim še, da se z otrokom pogovorite o:

• skrbi za osebne stvari (priporočam, da otrok s seboj ne nosi dragocenih predmetov in zlatnine),
  • o namenu raziskovalnega tabora – prijetno s koristnim in o primernem vedenju, odnosu s soudeleženci in sodelovanju pri delavnicah,
  • o primerni uporabi telefona (za namene delavnic in kakšno morebitno sporočilo vam).

Vaš otrok Vas bo lahko poklical takrat, ko ne bo imel drugih aktivnosti. Telefonska številka doma Medved je 01/750 13 99. Za podrobnejše informacije pa lahko pokličete tudi vodjo tabora – Lidija Kacin, dosegljiva bom na mobilnem telefonu:  040 372 628. Prosim, da ima tudi otrok nekje pri sebi zapisano (če nima mobitela) vsaj eno tel. številko staršev.

Vse v zvezi z dogajanjem malo pred, med in po taboru boste lahko spremljali tudi na priložnostni spletni strani, ki bo objavljena na spletni strani OŠ Idrija (pod glavnim menijem – ‘Raziskovalni tabor Medvedje Brdo’).

Hvala še enkrat za Vaše zaupanje in sodelovanje!

Lidija Kacin,

vodja raziskovalnega tabora